Page 25 - Bosch ThermoLife e-dergi | 2. Sayı
P. 25

ThermoLife 09.2018
25
Çalışma arkadaşlarımızdan
Tayfun Yaman fotoğraf meraklısı: Gezileri, çalışmaları ve paylaşımlarının yanı sıra fotoğraf üzerine düşünceleri de ilgi çekici... “Hayatına anlam katanlar”dan biri olan değerli arkadaşımızla yaptığımız röportajı ilgiyle okuyacağınızı umuyoruz.
Konuşma isteğimizi kabul ettiğiniz için teşekkür ederiz. Sizi daha yakından tanımamız için kendinizden bahseder misiniz?
Tayfun Yaman: Merhaba, beni röportaj yapmaya değer gördüğünüz için asıl ben teşekkür ederim. 1974 Hollanda doğumluyum, ancak küçük yaşta Türkiye’ye geldik ve üniversiteye kadar Bolu’da yaşadım. KTÜ’de Mühendisliği lisansını, ardından YTÜ’de Tasarım yüksek lisansını tamamladım. Evliyim ve Dora Verda adında bir kızım var. 2011 yılından beri Manisa Fabrikası’nda çalışıyorum. Sırasıyla Kalıp Tasarım Mühendisliği, Proses Geliştirme Mühendisliği yaptım. Şu anda da TEF1 departmanında Proses Geliştirme Takım Lideri olarak görevime devam ediyorum.
Sizi fotoğraf sanatına yönelten etkenler nelerdi?
TY: En başta merak diyebilirim. Çocukluğumdan beri fotoğrafa ve fotoğraf makinelerine ilgim vardır. Evimizdeki eski fotoğraf makinesine bakarak, farklı yerlere gittiğimi ve gittiğim yerlerin fotoğrafını çektiğimi hayal etmişimdir. İlgim sadece fotoğrafın kendisine değil fotoğraf ekipmanlarına ve fotoğraf çekim tekniklerine de olmuştur. Bu konuda herhangi bir eğitim almadım, ancak çekim teknikleri,   23   24   25   26   27