Page 14 - Bosch ThermoLife e-dergi | 2. Sayı
P. 14

14
ThermoLife 09.2018
Müşteri Iletişim Merkezi
Görüntülü Görüşme Bosch Insight
Bosch Termoteknik ailesi olarak, 2016 yılında müşterilerimizi en hızlı ve doğru çözüme kavuşturmanın önemli adımlarından birisi olan Bosch Insight/Görüntülü Görüşme uygulamasını devreye aldık. Bu uygulama ile müşterilerimize telefonda aktardığımızda anlaşılması ve uygulanması zor olan teknik konuları artık yetkili servis yönlendirmesine bile gerek kalmadan görüntülü olarak aktarmaya ve müşteri memnuniyeti sağlamaya başladık.
2017 yılı Ocak ayında görüntülü olarak görüştüğümüz bir müşterimiz ile yaşadığımız deneyim bizleri oldukça mutlu etti. Yoğun hava muhalefetinin yaşandığı, yolların kar nedeni ile kapandığı bir günde müşterimiz, Müşteri İletişim Merkezimize ulaşarak kombisinin çalışmadığını ve evlerinde çok üşüdüklerini aktardı. Kombisi 6A kodu veriyordu. Normal şartlarda bu müşterimize yetkili servis yönlendirecektik, ancak
bu kez müşterimize kullandığı akıllı telefon üzerinden görüntülü olarak görüşmeyi önerdik. Cihazındaki
6A koduna neden olabilecek kontrolleri karşılıklı olarak test ettik ve cihazı çalışır hale getirdik. Birkaç dakikalık kontrollerden sonra yeniden ısınmasını sağladığımız müşterimizin mutluluğu paha biçilemezdi.
Bu yöntemle müşterimiz yetkili servis beklemedi, uzun süre soğukta kalmadı ve servisten randevu almadan, hiçbir servis ücreti ödemeden, üstelik aynı durumla karşılaştığında neler yapabileceğini deneyimleyerek hattın diğer ucundan memnuniyetle ayrıldı.
Bu uygulamayı sorunsuz ve kolaylıkla tüm müşterilerimiz ile kullanmaya devam ediyoruz.
▶ Müşteri İletişim Merkezi ekibi, 30 kişilik müşteri temsilcisi kadrosu ile hizmet vermektedir.
▶ Hafta içi 08:00 - 20:00, hafta sonu 09:00 - 18:00 saatleri arasında son kullanıcılarımızdan gelen talepler karşılanmaktadır.
▶ Telefon numaramız Bosch için 444 24 74, Buderus için 444 54 74’tür.
▶ Nöbetçi servis hizmetimiz,
hafta içi 20:00 - 08:00, hafta sonu ise 18:00 - 09:00 arasında verilmektedir.
▶ Müşteri şikâyetlerinin çözümlenmesi için uzman bir Çözümle Ekibi hizmet vermektedir.
▶ Web chat (canlı destek), sosyal medya, online platformlar, e-posta ve resmi web sitelerimiz üzerinden iletilen tüm müşteri talepleri tel bir platformda toplanarak ele alınmaktadır.
▶ Ayrıca, müşterilerimize görüntülü görüşme hizmeti de verilmektedir.

   12   13   14   15   16