Page 13 - Bosch ThermoLife e-dergi | 2. Sayı
P. 13

ThermoLife 09.2018
13
Güney Izlanda
Jökulsárlón bir buzul gölü. Jökul, İzlanda dilinde buzul demek, sárlón ise göl demek. Breiðamerkurjökull buzulunun erimesi sonucu oluşmuş. Vik kasabası ve Reynisfjara, siyah kumsalları ile ünlü ve en güzel fotoğra arın çekildiği yerler arasında.
1973 yılında acil iniş yapan Amerikan kargo uçağının kalıntıları, Solheimasandur’da bulunuyor. Gitmesi oldukça zor, çünkü uçak enkazına ulaşmak için 40 dakika boyunca yürümeniz gerekiyor, ama buna değiyor.
Skógafoss 60 metre yükseklikten aşağıya dökülüyor; popüler olmasının en önemli sebebi şelalenin hemen yanında beliren gökkuşağı...
Seljalandsfoss şelalesi 60 metre yüksekliğinde. Bu şelaleyle ilgili en dikkat çekici özellik, arkasına girebilmeniz. Ben ilk kez bir şelalenin arkasından yürümenin keyfini yaşadım. Söylememe gerek yok feci ıslanıyorsunuz!
Gezimizin son durağı Blue Lagoon oldu. Volkanlarıyla ünlü bir adada haliyle pek çok sıcak su kaynağı var. Bunların en ünlüsü Blue Lagoon. 2500 kilometre yolun ardından sıcak sularda dinlenmek oldukça iyi geldi.
Yapmış olduğumuz diğer rotaları merak ediyorsanız, bizi www.kaptimbavulu.com adresinden takip edebilirsiniz. Herkese bol heyecanlı seyahatler dilerim!


   11   12   13   14   15